DV2024 Green Card Çekilişi Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

DV2024 Green Card Çekilişi Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Green Card Çekilişi Başvuru Tarihleri

Green Card (DV Lottery) çekilişi başvuruları her yıl Ekim ayının ilk haftası başlar, Kasım ayının ilk haftası sona erer. Resmi tarihler Travel State tarafından Eylül’ün ortasında başvuru talimatları ile birlikte açıklanır.

Ekim 2022’de başlaması beklenen Green Card çekilişinin resmi adı: DV2024.

Geçen sene (DV2023) başvurular 6 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında alındı.

Yılda Kaç Kere Green Card Çekilişine Başvuru Yapılabilir?

Her yıl sadece 1 kere başvuru yapılabilir. Başvuru döneminde 1’den fazla başvuru yapılırsa mükerrer başvuru olur ve diskalifiye edilir. Başvuru tarihleri bittikten sonra başvuru yapılamaz ve bir sonraki başvuru döneminin başlayacağı Ekim ayı beklenir.

Green Card çekilişi sonuçları ise her yıl Mayıs ayının ilk haftası açıklanır.

Green Card Çekilişine Başvurmak için Gerekli Şartlar

1. Koşul: DV programına katılım için başvuruya uygun ülkelerden birinin yerlisi olmalısınız. Türkiye başvuruya uygun ülkeler arasındadır.
2. Koşul: Her başvuru sahibi, DV programının gerekliliği olan eğitim ve/veya meslek koşullarının aşağıdaki şekilde yerine getirmelidir:

  • En az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak, ki bu koşul 12 yıllık resmi ilk, orta ve lise eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlamış olmayı gerektirir; VEYA
  • Son 5 (beş) yıl içinde en az (2) iki yıllık bir eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmak. Dışişleri Bakanlığı iş deneyiminin yeterliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın O*Net Online (https://www.onetonline.org) veri tabanını kullanacaktır.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bir sorunuz varsa, Green Card başvurusu veya Danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşın.

Green Card çekilişini kazandınız ve danışman mı arıyorsunuz?